מור פרוייקטים

שיקום מבנים: כי בלי היסטוריה, אין עתיד

בישראל ניתן לראות מבנים רבים שדרושים לשיקום בעקבות ליקווי בנייה, מין נגיעה חדשה למבנה היסטורי. אנחנו במור פרוייקטים מבינים את החשיבות של לשקם מבנים ישנים, של לשמר את העבר עם נגיעה חדשה של משהו חדש כדי שהחזות של הבניין הישן לא תעלם לחלוטין וכדי להעניק לו משהו ייחודי שגם יהיה בסיס של שלד לשנים הבאות וכמובן כדי לשמר את ההיסטוריה המוכבדת של כל מבנה ומבנה שדרוש בו עבודת שיקום.

ניתן לראות ערים רבות בעלי מבנים ישנים, מבנים בעלי היסטוריה ארוכה ובכך מבנים שיש להם ערך סימבולי שנותן לעיר משמעות חדשה. באמצעות שיקום כל מבנה אפשר להפיק תוצר חדש אבל עדיין לשמור על בסיס המבנה, על אותו מבנה אדריכלי מקורי שהיה מראש ובכך לשקם את המבנה, לעלות את ערכו ולשמר את הקסם המיוחד שלו ואת האופי הייחודי שלו.

כדי להתחיל בעבודה של שיקום מבנה בעל ליקויי בנייה בצורה נכונה יש להתחיל בעבודה יעילה של בסיס לתחזוקה ראוייה למבנה וייצוב אידיאלי. בין אם זה שיקום המבנה והתאמה מחדש באמצעות הריסה ובנייה. העברת המבנה למקום חדש או שכפול המבנה יש לשים דגש רב על כל היבט בתהליך השיחזור כדי לשמר את החזות הישנה וכדי להבטיח שהליך השימור ישמש לתקופה רבה ויעמוד איתן בכל תנאי מזג האוויר.

שילוב של מחשבה ותכנון פונקציונלי לכל מבנה שדורש שיקום בנוסף להסתכלות רחבה על כל ההיבטים וכמובן הדגשים והרבדים השונים שצריך לקחת בחשבון תבטיח לא רק יציבות בזמן תהליך שיקום המבנה ובכך בזמן העבודה בפועל, דבר זה יבטיח לא רק את שיקום המבנה אלא גם שימור המבנה ובכך שימור ההיסטוריה שלו.

עבודה של שיקום מבנה היא עבודה מורכבת, ההליך צריך להיעשות על ידי בעלי מקצוע מיומנים ומקצועיים, בעלי מקצוע שכבר עסקו בהליך שכזה בעבר ויודעים בדיוק איך לפעול, איך לתכנן נכון את הקונסטרוקציה, בעלי מקצוע שיודעים מהו החומר גלם שצריך להשתמש, מהו כמות כוח האדם והכי חשוב – בעלי מקצוע שיודעים להקשיב ללקוח ולתת לו את הפיתרון האידאלי ביותר כדי שהתוצאה תהיה בדיוק כפי שהוא רצה.

 

אנחנו חברת שיפוצים מור פרוייקטים לוקחים את עבודת שיקום המבנה באופן הרציני ביותר שניתן, כחברה שמכירה ואוהבת מבנים ישנים, מבנים שנותנים ערך מוסף אנחנו עובדים ביתר זהירות כדי לא לפגוע בבסיס הקיים, אנחנו משתפים פעולה באופן מלא עם כל הגורמים הרלוונטיים כדי להגיע לתוצאה הפרודוקטיבית ביותר שתהפוך את המוצר המוגמר לאיכותי ככל שניתן.

מעוניינים לשקם מבנה ישן? השאירו פרטים ונשמח לעזור