שיפוץ מטבח- שינויים והשפעות במהלך השנים

הרבה עבר על המטבח הישראלי באמצעות שיפוץ מטבח, מאז המטבח הירקרק של גולדה. כמה שהיה צנוע, ככה השקה בתה את כל המי והמי בפוליטיקה. מטבחים כמו של גולדה הם ההיסטוריה של כל מטבח בארץ, אבל מאז עבר הרבה עץ, פורמייקה, ושיש מתחת לידי חברות שיפוץ מטבח, וכל שנה יש מגמות חדשות שמראות על כיווני עיצוב חדשים.

מטבח יש לומר עבר מאז גם תפיסה. אם פעם המטבח היה שייך לאישה, היום הוא כמובן שייך גם לגברים. יש המון גברים שפים, דבר שלא היה עד לפני 20 שנה ואם היו שפים, קראו להם טבחים והם היו בעיקר בבתי מלון ובמסעדות, אבל בכלל לא היה מושג של שף כמו שיש היום ושכל תכנית של מאסטר שף, מחזקת יותר את ההבנה שהמטבח כבר מזמן לא שייך רק לנשים.

לכן- בתפיסה כזו שהמטבח הוא של כולם ושיש לא מעט בעלים שהם גם בשלנים (אפילו יותר טובים מהנשים שלהם), שיפוץ מטבח הוא משהו שצריך להכיל בתוכו, בעיצוב שלו, תרגום למשפחתיות ולאהבה לבישול.

אם בעבר הבישול המסורתי נעשה גם מאילוץ, היום ברור שמי שמבשל עושה זאת באהבה, ולכן שיפוץ מטבח צריך להכיל מרחב, נוחות, ידידותיות למשתמש ואת כל הציוד והאביזרים שיהפכו את השהות במטבח לחוויה אמתית.

שיפוץ מטבח- משימת העיצוב הכי חשובה בבית

מטבח יש לומר הוא לא עניין טרנדי. כמובן שיש התייחסות למגמות של עיצוב מטבחים, חומרי גלם חדשים, אביזרים ומוצרי חשמל חדשים, אבל הדבר הראשון הכי חשוב במטבח, זה שהוא ישרת את הצרכים של הבית.

גודלה של המשפחה והרגלי האכילה שלה, הם אלה שקובעים איך יתוכנן המטבח שלכם. עיצוב זה כבר משהו אחר, לא רק בקשר למטבח אלא גם לחדרים אחרים בבית. כך למשל שולחן סלון מזכוכית יכול להוות תוספת נהדרת לעיצוב הכללי של ביתכם.

גודל הסירים, מספר הצלחות, מספר מוצרי החשמל וגם מיקום המטבח, הם אלה שיקבעו איזה שיפוץ מטבח ייעשה. כאשר עושים שיפוץ מטבח מתחשבים כמובן בכל מיני אלמנטים חשובים כמו איפה למקם את החלון, לאן יצאו האדים ומאיפה, איזה גודל מקרר נכנס למטבח הזה ועוד.

מטבח צריך לעבוד כמו מרצדס

מטבח מכיל המון מגירות, דלתות ואפשרויות אחסנה ואלה צריכים לעבוד כמו מרצדס. שיפוץ מטבח מכין את התשתית עליה יונחו הארונות, הכיור, משטח העבודה ועוד. אחרי שהתשתית עשויה (והיא צריכה לתפקד מצוין) מציבים את המטבח, הכיור ושאר הארונות. למעלה, למטה ועוד.

הדלתות צריכות להיות ישרות כמו סרגל, בלי שום חריקה. המגירות צריכות לנוע בקלות. גודל האחסנה צריך להתאים לצרכים של המטבח, לכל הכלים, הסירים, כלי האוכל, הציוד ועוד.

אחד הדברים החשובים זה שהמטבח עצמו חייב להיות מחומר שמתנהג יפה מול אדים, כי מה שהולך להיות בכל מטבח, אומר בעליה של חברת שיפוצים. העץ של הדלתות חייב להישאר כמו שהוא גם אחרי אלף בישולים וחשוב גם לבנות מטבח שקל לנקות אותו.

שיפוץ מטבח זו אומנות ולכן אתם חייבים חברה מנוסה שעושה שיפוץ מטבח.

שיפוץ מטבח